Showreal

připravované

CITLIVÝ ČLOVĚK

režie: Tomáše Klein

 

Adaptace knihy Jáchyma Topola Citlivý člověk.

FRANCEK

režie: Natálie Císařovská

 

Krátký hraný film inspirovaný korespondencí Františka Kupky s Josefem Svatoplukem Macharem o Kupkovi a jeho mládí ve východních Čechách. Představujeme Františka Kupku v tom  nejkřehčím a nejzásadnějším životním období - dospívání. Je mu patnáct let a ve své citlivosti a rozjitřenosti do sebe vnější vjemy nasává jako houba a mísí je se svým bohatým vnitřním světem. Rodí se v něm budoucí malíř. 

AMOOSED!

režie: Hana Nováková

 

Los, poslední nepochopené zvíře na planetě. Člověk, vrchol potravního řetězce. Když se los setká s člověkem, jeden z nich je vždy proměněn a obvykle - nebo spíš vždycky - je to člověk. Rozhodli jsme se toto zvíře následovat s přesvědčením, že nese poselství, které má být předáno všem lidem na světě. Naše losí odysea začala v České republice a velice brzy nás zavedla za hranice. Přes Rusko, Norsko a Švédsko jsme se dostali až do Kanady, ale všechny příběhy, nehledě na zemi či místo, kde protagonisté žijí, mají jednu společnou věc - existenciální transformaci člověka skrze setkání s losem. Dost možná se během naší cesty změníme i my, ale hlavně - chceme dát losovi šanci, skrze náš film, změnit svět.
 

WATERSPIRIT

režie: Kateřina Traburová

 

Filmový dopis z autorčina ročního pobytu v Norsku. Krátký hraný film, mysteriózní drama, které kombinuje opravdové osoby a události s Norskou mytologií a autorčinými představami. Otázka je, co je ta realita a co je sen?

Tommy se trápí, zastihneme ho u jezera. Ve svitu měsíce je svědkem divného zjevení, topící se žena a ohně na hladině. Všudy přítomný hluk vodopádu. Je to vzpomínka? Později Tommy potkává v místním baru, kde tráví s ostatními štamgasty každý večer, někdy i den, tajemného člověka. Tommy zná ve městě všechny, není to velké město, ale tohoto muže tady ještě nikdy neviděl. Jejich následný rozhovor je dvojsmyslný a výsledek drastický.

MODLITBA

režie a animace: RRRR+A

Pavel Žák

 

Není lehké v dnešní době někoho opravdu milovat, když vlastně ani netušíme co láska je. RRRR+A pracuje na audiovizuální modlitbě za lásku, skrze kterou se snaží tajemství lásky pochopit a porozumět tím sama sobě i Tomáši Kleinovi.

hotové

RETRIEVER

2015, krátký film Tomáše Kleina a Tomáše Merty

festivaly: Cinéfondation – La Sélection na festivalu v Cannes

 

Natočené podle povídkové předlohy Ondřeje Štindla. Když Milana opustí jeho žena a odvede si s sebou i jejich syna, ukradne Milan svou poslední vzpomínku na šťastný rodinný život - retrievera Goldyho. Goldy se mu stane průvodcem jeho životem, myslí i duší. Smečka divokých psů s Goldym v čele se honí Milanovou hlavou a dovede ho zpět k rodině.

 

“Gratuluji vám k tomuto krásnému a originálnímu filmu, který svou snovou a mysteriózní linkou překračuje obvyklé vyprávěcí postupy.” Dimitra Karya, Artistic Director of the Selection (Cinéfondation – La Sélection, Cannes film festival)

POSEDLOST

2015, dokumentární film Tomáš Kleina a Tomáše Merty

ceny: nejlepší dokument FAMUFESTU 2015, nejlepší kamera Ostrava Kamera Oko

 

Digitální hipster Oskar, proniká do světa fanatických, analog-milujících, promítačů. Průnik to není zdaleka hladký a zdá se, že místy jde i o život. Dokumentární snímek věnující se umírajícímu světu 70mm filmu a posledním mohykánům, kteří se i v dnešní době nezdráhají v potu tváře zdvihat těžké kotouče filmového pásu a krmit jimi nenasitné analogové mašiny.

V AUTĚ

2010, etuda Tomáše Kleina z prvního ročníku FAMU

 

Malá holčička si na pozadí rozpadající se rodiny vytváří namísto skepse vlastní prostor v opuštěném autě. Svůj svět naplňuje dětskou zvědavostí a přirozenou touhou komunikovat se vším, co se okolo ní děje.

VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD

2017, celovečerní kino dokument o Janu Němcovi od Jana Němce, Tomáš Klein jako druhý režisér

 

„Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Uvidíte místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archivy pravé i falsifikáty. To, co bude ve filmu, se skutečně stalo a JJ to prožil. I když, pravda, občas to trochu nafouknul.“

ROUSEK

2010

 

Krátký film o panu Rouskovi, kterému právě zemřela žena a který bloudí po svém bytě, otevírá skříně, zamyká se doma.

ÚŽASNÝ POCIT

2009, přijímačkový film Tomáše Kleina na FAMU.

“Vzrušení i zklamání mladého muže ve výtahu.”

Můj život – život Tomáše Merty…

2010, přijímačkový film na pražskou AVU